Felejthetetlen élményben volt része annak a több, mint 200 hazai órarajongónak, aki bejuthatott a Seiko Spring Drive Day eseményére, ahol a Grand Seiko műhelyének órásmestere, Mr. Takuya Nishinaka élőben keltett életre egy Spring Drive kalibert. A japán fiatalember példát mutatott szerénységből, az órák iránti alázatból és a tudásból is, amely mindezt lehetővé tette.
TovábbBlog


Év elején mindig érdemes visszatekinteni az elmúlt esztendőre. A Seiko háza táján is sok érdekesség, újdonság látott napvilágot, a friss modellektől kezdve a „re-editon” modelleken át a limitált kiadásokig minden kollekcióban érkeztek emlékezetes darabok.
Tovább
A filmvilág és az óraipar mindig különös kapcsolatban volt. A két iparág fontos egymásnak, a filmeket eladja az ismert márkák megjelenése, az óráknak pedig a filmek segítik erősíteni márkáikat. Összegyűjtöttük a Seiko legfontosabb megjelenéseit a legnagyobb filmekben, mint például a James Bond sorozat, amelynek öt epizódjában is főszerepet kapott.
Tovább
Nemrég olvashattál a világ első quartz szerkezetes karórájáról, melyet a Seiko készített a hatvanas évek végén. Ebben a cikkben megtudhatod, hogyan jutott el a technológia a korai quartz szerkezetektől a mai, GPS technológiát használó high-tech modellekig, melyek ismét megváltoztatták a pontosság fogalmát, miként annak idején az első Seiko quartz órák is…
Tovább
A SEIKO talán a legsokoldalúbb óragyártó volt már a kezdetektől kezdve. Nem csak a klasszikus, mechanikus modelljeit fejlesztette folyamatosan, de új és újabb utakon is elindult mindezekkel párhuzamosan. A hatvanas években megkezdett quartz szerkezetes karóra fejlesztése annyira jól sikerült, hogy majdnem térdre kényszerítette a mechanikus órák gyártóit szerte a világon…
Tovább
Egyszerűen csak így nevezik az órásvilág egyik legrangosabb megmérettetését. Nem is véletlenül, hiszen maga a nevezés és az elbírálás is sokban hasonlít a filmipar megmérettetéséhez. A több fordulós elődöntők után idén is elérkeztünk a záró felvonáshoz, melyben a Seiko is érdekelt, több darabbal is.
Tovább
A Seiko dobogós pozíciója a búvárórák terén vitathatatlan. Az első búváróra megjelenése óta eltelt több, mint 50 év alatt fejlesztések egész sorát jelentette meg, a legtöbbet világelsőként. Nem csak a klasszikus modelleket fejlesztette tovább, de az elektronikus szerkezetek megjelentetésével egészen komoly szintre emelte a búvár modelleket. Egy rövid számvetés a legfontosabb típusokról - tudtad, hogy volt olyan közöttük, amely több, mint 20 szabadalmat jegyzett?
Tovább
SEIKO a 60-as évekig tartó korszakában már bizonyította az elszántságát, amivel leküzdve minden akadályt egy világszerte ismert és elismert óragyártóvá nőhetett. A Grand Seiko megjelenése hatalmas siker volt, a japán mérnöki munka megtestesülése. Innen már csak felfelé vezethetett az út, újabb fejlesztések és újdonságok érkeztek – talán ez volt az aranykor kezdete.
Tovább
Az első két fejezetben Kintaro Hattori megalapította a vállalatát, majd megküzdve háborúkkal és pusztító tűzvésszel, talpra állt és az első japán karórától eljutott a SEIKO márka bevezetéséig. Az ötvenes évektől következett egy könnyebb és termékenyebb időszak, addigra a mérnöki munka már akkorát fejlődött, hogy a SEIKO sorra jelenthette be a mechanikus szerkezetekkel kapcsolatos szabadalmait.
Tovább
A kezdeti nehézségek ellenére a Seikosha gyár fejlődése megindult, és megállíthatatlannak látszott már az 1920-as években. Az első japán karóra piacra lépésén ekkor már túl van a gyár, több sikeres zsebóra modellel is büszkélkedhetett, de mint mindig, a Seiko életében sem volt semmi olyan egyszerű.
Tovább
A világ egyik vezető óragyártójaként a Seiko igazán gazdag örökséggel büszkélkedhet. Gondolj csak az első quartz szerkezetre, az első oszlopkerekes automata kronográfra vagy az első titán tokos búvárórára – ez mind része az 1881 óta tartó történetnek. Gyere velünk ezen a hosszú úton, és bemutatjuk az örökségünket, melyet Kintaro Hattori hagyott ránk.
Tovább
A Seiko mindig kiemelt figyelmet fordított a mechanikus óráinak fejlesztésére. Újítások hosszú sora szegélyezte azt a száz évnyi utat, melyet megtettek az első saját fejlesztéstől a napjainkban használt kifinomult mechanikus műremekekig.
Tovább
Emlékszel még Cousteau kapitányra és legendás hajójára, a Calypso-ra? Az ő unokája az a Fabien Cousteau, aki mostantól a Seiko partnere lesz, a közös cél: a tengereink megmentése saját magunktól és a globális felmelegedés káros hatásaitól.
Tovább
Bertalan Gábor, az AutóSámán, az ismert autó szakértő elkalandozott a luxus autók világából a luxus órák felé egy kicsit. Eljött hozzánk, a Seiko Boutique-ba, és mi megmutattuk neki a Grand Seiko SGBD001 modelljét.
Tovább
A 4S mechanilus sorozat sikere után tovább kellett indulni az úton. Az úton, amely eddig is hosszú, nehéz és sikeres út volt. A saját szerkezetek fejlesztése az alapoktól a tökéletes precizitásig igen bonyolult feladat, és az út további része sem látszott egyszerűnek.
Tovább
A quartz szerkezetek tökéletesítésével a Grand Seiko fejlesztő csapata ismét a mechanikus szerkezetek felé fordulhatott. Eljött az ideje a kilencvenes évek elején, hogy a meglévő szerkezetek újratervezésével folytassák a saját útjukat, egy tökéletes szerkezet megalkotása felé.
Tovább
Ahogy a vállalat fejlesztőinek nőtt a tapasztalata a 80-as években a quartz technológiák fejlesztése terén, úgy nőtt az igényük is vele együtt egy komoly fejlesztésre. A Grand Seiko csapata kitolta a határokat, már nem egyszerűen csak a pontosság volt a céljuk.
Tovább
A Grand Seiko mechanikus szerkezetei a 70-es évekre már elérték, amit abban az időben egy ilyen szerkezet csak elérhetett. A pontosságuk, minőségük és a megmérettetéseken nyújtott teljesítményük a felső kategóriában biztosították nekik a helyet, eljött hát az idő az új kihívások kereséséhez. Ebben az időszakban jelent meg a Seiko fejlesztette első quartz szerkezetes karóra a világon, így hamarosan megkezdődhetett az új technológia felső kategóriás változatainak útja is.
Tovább
A Grand Seiko szerkezetének tökéletesítése során műszakilag már mindent megkapott, ami abban az időben elérhető volt. Elérkezett az idő, hogy a high-end szerkezet tökéletes, sőt a legtökéletesebb szabályozáson átesve olyan pontosságot tudhasson a magáénak, amit csak nagyon kevés típus a világon.
Tovább
A Grand Seiko fejlesztése során a csapat nagyon sokat dolgozott a tökéletes design kialakításán, amiben segítségükre volt a két nagy előd, a Lord Marvel és a Crown modellje. A formavilág megteremtése után még egy nagy feladat várt rájuk: a szerkezet tökéletesítése a végsőkig.
Tovább
A Baselworld óra- és ékszer kiállítás a világ legjelentősebb rendezvénye az óraipar számára. Valamennyi vezető gyártó itt mutatja be az adott évi újdonságait, most megismerhted elsőkézből, melyek lesznek 2018-ban a SEIKO és a GRAND SEIKO legújabb modelljei.
Tovább
Az első Grand Seiko modellt, mely 1960-ban jelent meg, a precizitás és a használhatóság diktálta tervezésekor. A csapat, mely létrehozta, mindenekelőtt arra vágyott, hogy egy olyan órát alkothasson, mely az órák világának élvonalába tartozik.
Tovább
A Grand Seiko születésekor a két nagy előd, a Seiko Lord Marvel és a Seiko Crown adta a tökéletes alapot mind a szerkezet, mind a design terén. Folytassuk az utazásunkat a luxus márka világába, a mai történet a japán esztétika jegyében fogant tökéletesség kereséséről szól.
Tovább
A Grand Seiko születésének dátumát egészen pontosan ismerjük: 1960. december 18, nem sokkal a japán karóra import 1961-es liberalizációja előtt. Ez lett az első olyan hazai gyártású karóra, melynek tervezésekor már szempont volt a nyugati órák színvonalának való megfelelés.
Tovább
Pontosság és design – a Seiko a világot készül meghódítani ezen a két területen. 1960-ban ez nem kis célkitűzés volt, hiszen az óraipar ekkor szinte kizárólag az európai márkákról szólt. Meg tudja-e változtatni ezt a képet a szigetország legelhivatottabb gyártója? Sorozatunkból ez is kiderül, a Grand Seiko fejlődésének minden lépésével együtt.
Tovább
A Seiko Best of… sorozata a Grand Seiko, 1960 decembere óta. A legjobbat kapta mindenből, szerkezet, tok, design, stílus – mindből a luxus jutott. A választék nagyon széles, a hagyománytisztelet (mely nagyon erősen jellemzi a japán kultúrát) jegyében készülő visszafogott eleganciától a lenyűgöző méretű, extravagáns búvárórákig a teljes palettát felöleli. Egy közös eleme van valamennyi Grand Seiko modellnek: a stílusos luxus.
Tovább
Az első két részben már részletesen megismerhettük a Spring Drive szerkezetek működésének alapjait, a technikai részleteket. A harmadik fejezet a szerkezetek funkciói között segít eligazodni, és bemutatja a különböző típusait a három mutatós változattól a legbonyolultabb GMT kronográf modellig.
Tovább
A Seiko mérnökei mindig élen jártak a fejlesztésekben, rengeteg szabadalom fűződik a nevükhöz. Így volt ez annak idején az első quartz szerkezetes karóra megalkotásakor, és ez hajtotta őket akkor is, amikor sok év tervezés, fejlesztés után a kétezres években végre bemutathatták az egyik legpontosabb szerkezetet, a SEIKO SPRING DRIVE óraművét is óráikban.
Tovább
Közel harminc évnyi fejlesztés, 600 prototípus és megszámlálhatatlan munkaóra. Ennyi kellett a Seiko mérnökeinek, hogy a kétezres évek közepén megjelentethessék a szerkezetet, ami megváltoztatta az addigi felfogást mind a mechanikus, mind a quartz óraszerkezetekről. A SPRING DRIVE szerkezet ezt a két, alapvetően eltérő konstrukciót tudta ötvözni úgy, hogy a végeredmény az egyik legpontosabb szerkezet lett.
Tovább
A Trimatic sztori - 3. rész
Trimatic – a Seiko három legfontosabb fejlesztésének összefoglaló neve, amelyek a mechanikus óraszerkezetek felhúzásáért, járásáért és megbízható működéséért felelnek. Sorozatunk eddigi két részében már megtudhattad, mit tesz a Varázskar és miért jó a SPRON rugó, most jöjjön a harmadik epizód, a titokzatos nevű DIASHOCK fejlesztésről.
Tovább

Trimatic sztori 1. rész
Az órakészítés története folyamán számtalan próbálkozás történt már a mechanikus szerkezetek kézi felhúzásának kiváltására, de egyik sem annyira kifinomult, mint a Seiko Varázskar, avagy Magic Lever megoldás. Ez annyira sikeres lett, hogy más órakészítők szintén átvették és a mai napig használják. A mechanikus automata felhúzást segítő másik két szabadalmával együtt a Varázskar a Seiko Trimatic technológiájának egyik alapköve.
Tovább
A Seiko Turtle elődjét láthattuk Martin Sheen (Charlie Sheen és Emilio Estevez apja) kezén az „Apokalipszis most” című filmben. Kevés modellt gyárt a Seiko gyakorlatilag változatlan formában több, mint 40 év után is. Ez jól mutatja, hogy csak az igazi legendák élnek túl hosszú évtizedeket, mint a Teknőc, vagy ahogy a rajongói hívják, a Seiko Turtle. Sajátos forma, melyről a becenevét is kapta, masszív tok, azonnal felismerhető egyéniség jellemzi az egyik első búvárórát.
Tovább
Folytatjuk Legendás darabok sorozatunkat, ezúttal a finomabb, dress watch vonal egyik legnépszerűbb képviselőjét mutatjuk be. Diszkrét elegancia, modern, mégis hagyománytisztelő design – ez a Cockatil Time sorozat, mely nemrég újult meg, hogy meghódíthassa az egész világot.
Tovább
Nem olyan régen feltették nekem a kérdést, hogy mi is pontosan az a Seiko Samurai, hiszen a gyártó honlapján nem találni ilyet? Hogy válaszoljunk a kérdésre, különálló cikkek formájában bemutatjuk a Seiko legismertebb és legkedveltebb modelljeit, „Legendás darabok” címmel, ezekben választ kaphat az előbbi kérdésre. A bemutatott modellek ráadásul mind olyan órák, amelyek valamiért fontosak a gyártónak, vagy fontosak az órarajongóknak, gyűjtőknek. Hogy melyik darab mitől vált legendává? Nos, olvassa el a cikket és ezt is megtudhatja!
Tovább
Akár 50.000 Ft értékű ajándék! Mindenkit meglepetésjátékkal várunk!
Szeptember 8-10 között szeretettel várunk mindenkit a Seiko standon, Balatonkenesén, Magyarország legnagyobb vízi hajókiállításán. Aki szeret játszani és olyan pontos, mint egy Seiko óra, akár 50.000 Ft értékű kupont is nyerhet. Jöjjön és játsszon velünk!
Tovább
Augusztus 31-én, csütörtökön kezdődik és vasárnapig tart a vitorlás Nagyhajós Országos Bajnokság Seiko Nagydíj, amely a sportág hazai életének egyik legkiemelkedőbb eseménye. A nagyhajós bajnokságokon összesen közel kétszáz hajó áll általában rajthoz, mintegy ezer versenyző méri össze tudását közel harminc hajóosztályban. A Seiko Nagydíj ennek a regattának a második fordulója, s hagyományosan Balatonfüred előtt versenyeznek majd az indulók.
Tovább
Nyaralni indulsz? Akkor biztosan tudod, hogy előtte el kell vinned az autód átnézetni, fékek, olajcsere, hűtőfolyadék, klímatisztítás. Hiszen felelősségteljes ember nem teszi ki a családját semmi felesleges problémának. Hát az órád megérdemli a törődést, mielőtt megkezded a strandszezont?
Tovább
Látott már versenyfutásról célfotót? Három dimenzióban papírra nyomtatva? És távolugrást mérő videót? Most megmutatjuk, mi mindenre kell figyelnie egy világbajnokság mérő és hitelesítő rendszerének. Az eset apropója a most kezdődő londoni Atlétikai Világbajnokság, ahol a Seiko a hivatalos időmérő-, illetve ellenőrző rendszer szállítója
Tovább
A Seiko lassan 100 éve gyárt karórákat, 1924-ben jelent meg az első mechanikus, majd 45 évvel később (a világon elsőként) az első quartz modell. Az évek hosszú sora alatt megszámlálhatatlanul sok típus készült, melyek eleinte saját névvel is büszkélkedhettek a gyári típusszámuk mellett. Később azonban már lehetetlen lett volna minden egyes típusnak külön nevet adni, és szép lassan a gyár átállt a nem túl változatos, de sokkal praktikusabb típusszámok használatára.
Tovább
Michelisz Norbit, mindenki Norbiját, az Ötöst nem kell bemutatni. Az egyik legnépszerűbb magyar sportoló, privát WTCC világbajnokunk, aki minden sikere mellett meg tudott maradni emberinek és szerethetőnek. Nem véletlen a hatalmas hazai rajongótábora, a Hungaroringen futott versenynapjain könnyen libabőrös leszel, amikor Norbi a célegyenesbe fordul, és hihetetlen szeretettel, egy torokból üvölti több ezer ember a lelátón: Noooorbiiii!!!
Tovább
A Grand Seiko kollekció, amely 1960. óta vonultatja fel a Seiko csúcskategóriás modelljeit, mindig is legendának számított az órás körökben. 2012-ig azonban egészen Japánig kellett utaznia annak, aki hivatalos forrásból szeretett volna gazdagodni egy ilyen különlegességgel. A helyzet ellenére a világ minden szegletéből érkeztek a gyűjtői igények, szívesen fizetve ki a több millió forintnak megfelelő árat egy-egy Grand Seiko időmérőért.
Tovább

BaselWorld szintű kiállítás csak egyszer van egy évben, ezért minden márka ekkorra időzíti az idény legfontosabb bejelentéseit. A 2017-es mustra a Seiko-rajongók számára igazán sok érdekességet tartogatott.
Tovább
Ez a lenyűgöző minőségű, fa asztali óra egy ékszerdobozt rejt magában, mely az óra tetejének felhajtásakor tárul elénk. A tető felnyitásakor, illetve minden órában hat előre beállított klasszikus dallam csendül fel a dobozból. Az aranyozott sárgaréz díszítések és a fa időtlen klasszikus szépségével az otthon valódi, praktikus dísze lehet.
Tovább
A Trimatic szimbolizálja a Seiko három találmányát, melyek a legmagasabb szintű megbízhatóságért és tartósságért felelnek a Presage mechanikus órákban. Ismerd meg mit jelent a Diashock, a Varázskar, valamint a Spron, és tudj meg többet arról, milyen előnyökkel jár ezen megoldások alkalmazása a mechanikus órákban!
Tovább
A nyári túrák és kirándulások során előfordulhat, hogy cserbenhagy a modern technika, ezért jól jöhet, ha képes vagy az órád segítségével is meghatározni az égtájakat! A következő lépéseket követve egy szempillantás alatt megtalálhatod a helyes irányt! Hogy mit kell tenned? Most megmutatjuk neked!
Tovább